| ShaWorMaAgresiva a întrebat:

am vazut undeva un exercitiu care zicea ca mareste detenta, sa stau cam cu picioarele pe o treapta, jumatate fiind pe treapta, cealalta jumatate de picior stand in aer, apoi sa incep sa ma ridic pe varfuri.Am facut vreo 100 de exercitii de acestea si au inceput sa-mi 'arda' gambele.Intrebarea este: "Exista cumva riscul sa raman scund de la aceste exercitii?"

1 răspuns:
| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, ShaWorMaAgresiva

Este imposibil sa ramai scund si stii de ce? Iti spun eu.Acele exercitii lucreaza tendoanele atat de la glezne cat si de la gambe, nu afecteaza coloana. Coloana are legatura cu oprirea cresterii.
Poti continua linistit exercitiul.

O seara placuta, AfroB.