| Alex66 a întrebat:

Buna ziua big grin daca iau proteine si fac sala, dupa ce o sa ma las de sala o sa scada muschii?

10 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Salut!

Sunt foarte multi factori, care vor decide daca vei slabi sau nu.
In primul rand la body-building, nu exista "fac o luna si fac muschi" dupa care ma las si raman asa. E nevoie de ani de antrenament si de diete bogate in proteine, imputernicite cu suplimente nutritive.
Depinde de tipul tau somatic. Daca esti ectomorf, vei pierde masa musculara aproape sigur si poate vei ajunge chiar la forma initiala. Insa depinde cum am spus de ceea ce faci. Daca ai un regim bogat in proteine si mai practici miscare (mai mult anaerob decat aerob), probabil ca te vei mentine. Ne-ai dat prea putine informatii despre tine ca sa putem sa-ti fim de vreun real ajutor. Da-mi un mesaj cu varsta, greutatea, inaltime, experienta la sala si desigur financiar cum stai si poate gasim o solutie pentru tine.

Body-building is a way of life...

Multa bafta!

| Eduard a răspuns:

Daca nu mananci corespunzator si daca nu mai faci miscare, poate sa-ti scada sau sa formeze un strat adipos.

| andrey910 a răspuns:

Chestia ca "muschii scad dupa ce numai ia proteine" este un mit...scad pentru ca nu mananci corespunzator si nu faci efort (chiar daca ai luat proteine sau nu e tot aia).

| Ecea a răspuns:

O sa ramana doar grasime.

| VicTeodor a răspuns:

Nu cred. Oricum intr-un moment muschii trebuie sa aiba o pauza. Daca te lasi de sala de tot...atuci da...dar daca faci doar o pauza de sala nuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa scada muschii dar o sa arati naspa rau. sfatul meu e sa nu bagi toate ca. turile in tine

| NDC12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii ca proteinele se gasesc si in mancare, nu? Inseamna ca tu mananci **** in fiecare zi, pofta buna.

| Alex66 explică:

Dar o sa-mi scada chiar si chiar daca nu iau proteine?

| Alex66 explică:

Aha mersi mult o sa tin cont de sfaturile voastre

| filiblox a răspuns:

O sa te faci cat porcu laughing iti atarna suncile mai ceva ca un luptator de sumo.