| Greg55 a întrebat:

Buna ziua, sunt consumator de steroizi de cativa ani, am 1.75 si 105 kg in perioada de bulking si 93 definit, ce parere aveti despre urmatorul ciclu?
Testosteron enantat 500 mg sap
Boldenon 400mg sap
Trenbolon 400 mg sap
Danabol 30 mg/zi
Incrilex asta fiind IGF 1 farmaceutic aprobat pentru uzul uman si ibutamoren asta fiind o peptida orala care mareste secretia de Hgh

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce înseamnă perioada de bukling?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Bulking. Inseamna perioada de masa musculara, cand pui muschi si grasime.
Apoi urmeaza perioada de cutting: adica definire, cand arzi grasimea.

| RAY a răspuns (pentru Cosmin86):

Cea ce trebuie sa fac eu dupa slabire., se pune multa grasime?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doze destul de mari, dar în special trenbolonul mi se pare chiar mare.

| LimitBreaker a răspuns:

Ai grija la steroizi ca te indoapa cu apa si pe urma cand nu mai iei fie te ingrasi si scazi in musculatura, fie se duc muschii. Aveam la sala multi care luau steroizi si daca lipseau o luna erau mai slabi ca atunci cand s-au apucat.
In general steroizi incearca sa forteze corpul si pot aparea probleme cu sangele si vasele de sange, cu inima, cu oxigenarea creierului si sa te enervezi mai usor sau sa ai alte probleme.
Tu deja oricum ai prea multe kg pentru inaltimea ta. Zic asta ca eu am 1.75 si 89 si vreau sa ma reapuc de sala ca sa mai slabesc.
E bine sa faci cardio sau alte alea ca sa scapi de stratul de grasime si sa ramana musculatura. Steroizi mai mult ca sigur o sa te ingrase mai mult.
Chiar daca anumiti steroizi sunt aprobati asta nu inseamna ca nu o sa-ti faca rau.
Pana la urma faci cum vrei, eu doar ti-am dat un sfat.
Mai bine sa dai banii pe steroizi, iei proteine si alte suplimente care or sa te ajute pe partea de nutritie pentru sportivi. Asa o sa scazi mai greu in musculatura si o sa ai si mai multa forta si imunitate ridicata.

| Cosmin86 a răspuns (pentru LimitBreaker):

"Tu deja oricum ai prea multe kg pentru inaltimea ta." nu are, sunt oameni care la 1.75 au 110-115 kg si au patratele, si lor o sa le spui ca sunt "grasi"?

Nu conteaza raportul inaltime/greutate, conteaza doar procentul de grasime si de masa musculara, atat.