| Grin a întrebat:

Bună ziua, sunt intr-o nedumerire.
Acum 4 luni am început să fac antrenamente la sală.
Mi-am făcut regim, am slăbit cu 9kg,totul a fost bine și frumos.
Dar acum nu știu ce să m-ai fac,am nevoie de un regim nou, de un om care să mă informeze.
Câte exericții pe ședință să fac la grupa de mușchi, stiind că antrenez 2 grupe de mușschi pe ședință,câte seturi, câte repetări.
Cum e mai bine, mai rapid sau mai lent?
Am 70 kg, vreau să am 70 de mușchi curați,ce să fac, să mă antrenez acum mai mult, și după să scap de grăsimea vizibilă pe corp în așa mod având 70 kg de mușchi?

8 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

Daca gasesti in orasul tau o sala de haltere mergi acolo si acolo ai antrenor si il poti intreba, el o sa te ajuta mult cu tehnica, cu regimul mai putin, dar iti va spune lucruri bune si importante. Haltere nu inseamna culturism si nici "sala" uite aici poze cu halterofili https://www.google.ro/......ps?/search

| DanielPH a răspuns:

Daca ai 70 kg, 100% nu poti avea 70 kg musculatura.
Daca ai nevoie de informatii, il recomand pe Angel. Cine este Angel?
Pai un om care are un canal de Youtube unde gasesti toate informatiile despre nutritie/exercitii si retete ce te pot ajuta.
Uite un link: https://www.youtube.com/user/Angelfitnesss

| AndreiSadMan a răspuns:

Pai in primul rand mananca
8 ore de somn eu dorm si la pranz
ca sa scapi de grasime iti recomand sa elimini painea alba, bea 3 l de apa fortat daca trebuie, si iti recomand cate un plic de carnitina inainte de sala cu 30 de minute iti dizolva grasimea si o sa transpiri mult, nu are efecte adverse.ba chiar se recomanda.eu mai consum si batoane proteice.10 minute de abdomen dupa sala lucreaza.cata inaltime ai?

| Grin explică (pentru AndreiSadMan):

180~ cm

| AndreiSadMan a răspuns (pentru Grin):

Eu am 75 kg si 1.76 musculatura pura la tine 70 kg inseamna ca esti proportionat.merg de 5 zile pe saptamana lucreaza 2 zile piept probabil ca ai grasime acolo si abdomen 10 minute la final ca merge

| Grin explică (pentru AndreiSadMan):

Dar cum e mai bine, să slăbesc și să mă antrenez, sau să mă antrenez și după o să slăbesc?

| AndreiSadMan a răspuns (pentru Grin):

Antreneaza-te ca doar transpiri nu are rost sa slabesti si dupa

| AndreiSadMan a răspuns (pentru Grin):

Dai si tu o funda?