| Mirceadumb a întrebat:

m-am apucat de o săptămână de sala. Am făcut deja febra musculara. Cum ar trebui sa se desfășoare următoarele săptămâni? cate grupe ar trebui sa antrenez pe zi? si câte exerciții per grupa cu cate serii/repetări? vreau sa pun masa musculara. Am 1, 70 si 66 de kg. vreau sa ajung pana la 75-77 de kg. e un scop realist?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Seriile ar trebui sa ti le faca antrenorul. E bine sa faci cate o grupa de muschi in fiecare zi sau o data la 2 zile, in functie de cat de des te duci la sala. Gen azi picioare maine/poimaine brate etc.
In urmatoarele saptamani n-o sa mai faci febra, sau doar intr-o masura mica pentru ca deja organismul tau se va obisnui cu efortul.