| antrebarisiraspunsuri a întrebat:

Cam cate flotari trebuie sa fac pe zi ca sa mi se dezvolte bratele si pieptul?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnastasiaK a răspuns:

36 în zilele însorite și 129 în zilele ploioase

P.S. Poate voiai să întrebi câte flotări trebuie să-ți permită să faci greutatea aleasă (sau mijlocul ales de a opune rezistență mișcării) ca să se dezvolte musculatura, caz în care răspunsul e în jur de 12.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flotarile dezvolta pieptul. Tricepsul lucreaza secundar. Bratele sunt ''formate'' din biceps triceps deltoizi antebrat.

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, brațul e alcătuit din biceps și triceps (+brahial și coracobrahial, dacă vrei să intrăm în detalii). Deltoidul face parte din umăr, iar antebrațul nu e un mușchi, ci e un alt segment, care la rândul lui are destui mușchi (vreo 20 dacă nu mă înșel).

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

M am dovedit a fi așa un incult...

| Czechoslovakia a răspuns:

0, exercitiile cu greutatea corpului intr-adevar cresc masa musculara dar intr-un procent foarte scurt fata de greutati.
exercitii acasa =apa de ploaie

| theomegamale a răspuns:

Pai fa in fiecare zi cate poti tu, nu trebuie un numar
da-mi mai multe detalii despre tine, adica inaltime si greutate

| Cosmin86 a răspuns (pentru theomegamale):

De ce "in fiecare zi"? Muschii se dezvolta in zilele de pauza.

| antrebarisiraspunsuri explică (pentru theomegamale):

1.72 si 63 kg