| Yoyo12345 a întrebat:

Cam ce salariu are un instructor fitness în România minim și maxim dar și Germania? Dacă se poate sa răspundă chiar instructori ar fi nemaipomenit, mulțumesc

3 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Cred ca nu trebuie sa fi instructor neaparat ca sa iti dai seama ca depinde de cine esti,ce prezinti,depinde de sala...
Si totodata,si in Romania poti face bani buni,daca esti renumit,sala renumita, cautata, bine dotata, etc, etc.
Ca si daca mergi in Germania si antrenezi intr-un buncar...ce pretentii sa ai!?

| Yoyo12345 explică (pentru ibaal):

Ma refer la nici la buncăr dar nici la mega sala cunoscuta pentru ca fără exp nu te ia nimeni și fără sa ai un nume

| Trafia a răspuns:

Nefiind angajat nu ai "salariu" - acesta depinde de cati clienti ai si ce tarif ai iar astea depinde de popularitatea ta.

Daca sti ce faci si reusesti sa gasesti cel putin 3 clienti pe saptamana iar acestia duc vorba mai departe si iti mai faci putine reclama ajungi pe la 2000-3000 lei lunar.