| anonim_4396 a întrebat:

Cam in cat timp se observa o modificare fizica, daca faci sport de 4 ori pe saptamana (flotari, abdomene, ridicari etc.)? nu ma refer la modificari exceptionale, ci doar vizibile?

Răspuns Câştigător
| xxxGeORgExxx a răspuns:

Iti recomand - http://www.topculturism.ro/ - http://www.hardbody.ro/......odules.php - http://www.cristianmargarit.ro/.
Pe aceste site-uri gasesti cam toate informatiile care le doresti.
Sfatul meu ar fi, daca o sa te apuci in viitor sa executi exercitii cu greutati, mai intai sa consulti un medic, ca sa fii sigur ca nu ai nici-o problema de sanatate.
Sunt foarte multi factori care determina modificarile fizice; alimentatie, tipul corpului, antrenament, varsta, timpul de odihna...
Muschii cresc cand daci pauza de la antrenament. Nu te antrena nebuneste, pentru ca rezultatele nu vor aparea.
Bafta!

5 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Pai treaba e in felul urmator:
Daca depui multa munca o sa vezi cat mai repede iar daca ridici si tu un picior si bati din palme prin 20999.9.
Deci cu cat muncesti mai mult cu atat mai repede!
Atentie sa nu te fortezi prea mult, ba chiar sa nu te fortezi deloc ca dupa aia dai de nasoale...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Λndrei):

Nu chiar, la masa musculara mai des = mai prost. muschii cresc in zilele de pauza, NU cand ii lucrezi

| FitMonkey a răspuns (pentru Λndrei):

Fara efort nu ai cum sa depui masa.

| Λndrei a răspuns (pentru Cosmin86):

Si acum hai sa va explic ce am vrut sa zic ca se pare ca eu vorbesc si eu aud.
Cand am zis "cu cat muncesti mai mult" m-am referit la munca despusa INTR-O ZI.Nu in 10 consecutive sau mai stiu eu..in fiecare zi, nu!
Bineinteles ca muschii ca sa dobandeasca masa au nevoie de timp.Grupele mari de muschi au nevoie de repaus chiar de o saptamana. Spre exemplu pectoralii treuie lucrati la cel putin o saptama de pauza,(asa cred eu si multi carora le-a dat rezultate)-cel putin la inceput!
Si zice un tip mai jos ca fara efort nu ai cum sa depui masa musculara.
Pai una este sa te fortezi,(adica sa incerci sa treci de limitele tale), si alta este sa depui efort,(adica sa muncesti).
Am vrut sa spun ca ce-i mult strica. Daca faci prea mult si vezi ca nu mai poti da tu bagi ca prostu', risti sa te accidentezi.Iar daca faci prea des faci supraincalzire si asta duce la DISTRUGEREA masei musculare.

| cata_4089 a răspuns:

Cam dupa 5 saptamani se vad si incep sa se conureze muschi. De 4 ori pe saptamana cu 20 flotari pauza 1 min mai faci 20, abdomene tot asa si ridicari cam 35 pauza 1 min inca 35. la mine asa fost.