| FlaviusZeta a întrebat:

Cand se produce mai exact cresterea muschiului? In timpul antrenamentului sau in orele de recuperare a muschiului?

Răspuns Câştigător
| FitMan a răspuns:

Muschiul nu creste in timpul antrenamentului. Antrenamentul e doar stimulul oferit musculaturii pe cand in repaus(cu o alimentatie adecvata obiectivului tau ), se recupereaza musculatura dupa antrenament si astfel, in timp, muschiul se dezvolta

| RAY a răspuns (pentru FitMan):

Masa musculara se recupereaza zilnic ca zilnic mor celule si sunt reinointe de maduva osoasa, faza e ca cand faci culturism legaturile intre celule devin mai puternice asta e tot misterul

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

In amandoua situatii! Una cu alta se leaga, una fara alta incetineste progresul de crestere. Deci si odihna e la fel de importanta ca antrenamentul! Bafta!