| Bistalex a întrebat:

Care este cea mai bună metodă de a slăbi rapid prin sport?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orice sport care presupune efort fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa slăbești stai liniștit, peste 1 an 2 ani alimentele și facturile vor exploda într-un ritm copleșitor, sa vezi ce o sa cresc ratele de suicid, într-un ritm amețitor.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Slăbitul e compus din 80% alimentație și doar 20% sport, deci ia în considerare aceste aspecte dacă te gândești să slăbești. Eu zic că poți slăbi mult mai ușor prin deficit caloric decât prin sport pentru că prin sport apare tendința de a fi foarte înfometați, deci mâncăm și mai mult ca să calmăm senzația de foame avidă pe care o simțim după sport.

| raMLesS a răspuns (pentru Sunshine123):

Pai si prin deficit caloric nu simti foame? laughing E aceiasi chestie.

| Sunshine123 a răspuns (pentru raMLesS):

Dacă îți faci singur meniul având 0 experiență nutrițională în spate, normal că o să simți dar dacă apelezi la un specialist îți garantez că nu va fi așa. Eu așa am slăbit 10 kg în decurs de 8 luni, a fost un proces care a necesitat răbdare dar am ajuns unde mi-am propus și nici nu m-am întors la vechile obiceiuri de a mânca numai snack-uri sau dulciuri în locul unei mese.

| raMLesS a răspuns (pentru Sunshine123):

10kg in 8 luni nu e mult, acum depinde si de greutatea ta, dar asta inseamna ca ai mancat cu 250 calorii mai putin in fiecare zii timp de 8 luni.