| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cauzele carceilor? Imi apar foarte des la muschii aceia de pe margine ..cred ca dorsali se numesc sau ceva de genul.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Carceii se datoreaza efortului fizic dar si lipsei unor minerale: calciu, potasiu si magneziu.
Muschii dorsali: https://www.google.ro/......ps?/search
Nu cred ca tu ai carcei acolo ci la picioare. Oricum, este bine sa mergi urgent la medic pentru analize si tratament adecvat.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Cum adica nu crezi ca am carcei acolo? Mersi pentru sfat, cred ca este de la efortul fizic.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai circulaţia sângelui deficitară și/sau lipsă de calciu
Masează-ți zona dureroasă (cu spirt sau o cremă), măcar câteva minute, zilnic. Vor dispărea.
http://www.ele.ro/......e-ei-26077

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

In principiu e lipsa de minerale. cum ti-a zis colegul. De asemenea e necesara un aport de vitamine deoarece nu se metabolizeaza mineralele altfel.