| ElGreco88 a întrebat:

Cate albusuri de ou de "casa" pot manca pe zi? cate vreau? nu imi afecteaza cu nimic sanatatea? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da, dar raspunsul tau nu are legatura cu intrebarea, aici era doar despre albus, nu despre oua intregi.

Albusul are doar apa si proteina, atat, nu are colesterol happy

10 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

Daca mananci mult poti sa faci hepatita.Totusi ouale contin mai multe de substante volositoare corpului.Dar incearca sa mananci mai putin de 3 intr-o zi...

| Veleno1 a răspuns:

Albusuri poti cate vrei, sunt culturisti ce mananca foarte multe albusuri daca iti zic cate nu ma crezi.Insa ai grija 1 galbenus la 24 de ore

| ElGreco88 explică (pentru Veleno1):

M-ai facut curios, cate?happy

| Veleno1 a răspuns (pentru ElGreco88):

Despre kai greene (locul 2 la mr olympia) s-a spus ca a mancat 70 de albusuri in 24 de ore.

| BlueButterfly1970 a răspuns:

Oul contine 86% din substantele necesare metabolismului uman, iar proteinele sale au fost un important factor al evolutiei speciai umane dar cei care fac exces de consum de oua (peste 3 zilnic) pot avea probleme grave cu stomacul si cu alte organe. Funda?happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru BlueButterfly1970):

Esti doar un copil mic, nu? happy

| BlueButterfly1970 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu sunt asa mica, am 14 ani, iar fratele meu este doctorwinking Este un raspuns sigur happy

| ElGreco88 explică (pentru BlueButterfly1970):

Sry, dar nu prea esti in cunostinta de cauza. Nu da un raspuns care probabil e gresit, doar pentru o funda!

| BlueButterfly1970 a răspuns (pentru ElGreco88):

Scuze,nu am inteles prea bine intrebareahappy Vina mea!big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru BlueButterfly1970):

Da, dar raspunsul tau nu are legatura cu intrebarea, aici era doar despre albus, nu despre oua intregi.

Albusul are doar apa si proteina, atat, nu are colesterol happy

| Kiddutsaa a răspuns:

Ca să nu-ţi afecteze sănătatea, e bine să mănânci maxim 2 pe zi. happy