| anyhylator a întrebat:

Ce exercitii fizice stiti pentru indreptarea coloanei vertebrale?( zona cervicala- mi s-a deformat extrem de mult, ultimele 4 vertebre sunt complet curbate, pare ca am cocoasa la gat ). Am 18 ani.Rog sa raspunda doar cei care intr-adevar stiu ce exercitii fizice sunt necesare.

Răspuns Câştigător
| Pufulete16 a răspuns:

Hei! si eu am avut cifoscolioza si am facut exercitii. insa cel mai potrivit este inotul! Fa exercitii care trebuie sa ai spatele drept. stai in fund cu spatele drept si apleaca-te in fata, ridica mainile sus si impinge [acesta e doar un exemplu]. imi pare foarte rau pentru tine, sincer! sad Sper sa fi ok!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Balan_Ema_1998 a răspuns:

Buna! Si eu am probleme cu coloana.E f.stranba si am 15 ani.Ar trebui sa mergi la un fizioterapeut si el te va invata.Asta trebuie sa faci, eu am fost si am invatat f.multe lucruri.Ai grija de sanatatea ta! :-)