| MIU2305 a întrebat:

Ce exercitii recomandati la sala pentru a scapa de tesutul adipos? Mentionez ca asta este intentia mea, nu doresc musculatura ci doar sa dau jos din grasime si apa retinuta? Care sunt cele mai indicate? Banda? Bicicleta? Multumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Exercitiile aerobice, precum alergarea pe banda, sariturile cu coarda sau utilizarea stepper-ului, s-au dovedit a fi deosebit de eficiente, atunci cand vine vorba despre scaderea in greutate si reducerea depozitelor de grasime din organism

| ponturi a răspuns:

Exercitii gen H.I.IT, Exercitii cardio, lucreaza mult spate si picioare (adica mushi mari si consumatori )