| Bogdy1032 a întrebat:

Ce fel de bucse sa folosesc? Soft medium sau hard la skateboard

6 răspunsuri:
| RoIT a răspuns:

Daca ai nevoie pentru plimbare in oras recomand medium soft daca ai nevoie pentru schieme hard.

| Bogdy1032 explică (pentru RoIT):

Am citit ca daca pun bucse hard nu prea se pot lua curbele.Acuma ma gandesc ca poti face curbe da nu asa tare ca si cu celelalte.Ce zici?

| RoIT a răspuns (pentru Bogdy1032):

Pai eu am Hard dar cum esti tu obisnuit tu cu placa.
Eu am placa de vreo 3 ani si ma stiu cu ia destul de bine si imi permit hard dar daca nu cunosti la perfetie placa iti recomand niste soft.

| Bogdy1032 explică (pentru RoIT):

Cu hard cum se comporta placa fata de soft?

| RoIT a răspuns:

Se comporta mai dur adica pentru mine un control mai bun inseamna ca rigiditatea la schieme este mai mare.

| Bogdy1032 explică (pentru RoIT):

Adica nu aluneca asa tare sau nu se balanseaza in partea stanga si dreapta asa tare?