| TeaUzumaki a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta l-carnitina
http://www.megaproteine.ro/......tine-Shot/

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ai in strat de grasime mare? asta este parerea mea. carnitina singura este slaba. ajuta la slabit dar putin. daca vrei ceva de slabit sanatos (sa zicem ceva minune) cauta un fat burner. dar intrebarea mea este cat vrei sa slabesti? pana in 5 kg nu isi are rostul un supliment. intre 5-10 carnitina este super. peste 10 kg as merge pe un fat burner.

oricum o dai, 1 conditie este obligatorie. SPORT de tip CARDIO. daca stimulezi corpul sa arda grasimea in interior trebuie sa ii oferi ocazia sa o faca. cum sa iti explic eu tie...suplimentele astea accelereaza procesul de energizare a corpului cu grasime, dar daca ele energizeaza si tu dormi sau sederantizezi (inventam cuvinte laughing) energia creata nu se duce nicaieri. daca ii pui benzina la masina, trebuie sa mergi cu ea, intelegi? happy

| TeaUzumaki explică (pentru JohnnyBi):

Pai fac de 3 saptamani programul Insanity pe fiecare zi.Da vreau sa dau in jur de 10 kg.

| JohnnyBi a răspuns (pentru TeaUzumaki):

Fa insanity in continuare si daca nu slabesti scade din alimentatie. adica iei toate mesele cum le iei acum doar reduci cantitatea de mancare de la fiecare putin cate putin

| TeaUzumaki explică (pentru JohnnyBi):

Dar ma intereseaza ce parere ai despre acele l-carnitine

| JohnnyBi a răspuns (pentru TeaUzumaki):

Carnitina simpla e apa de ploaie. are efecte doar intr-un complex gen fat burner (alaturi de crom si alte componente). singura nu prea faci mare lucru cu ea...

| NDC12 a răspuns:

Eu nu am consumat niciodata l-carnitina, dar in mare parte ON are produse bune.