| Anonim6666644 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest program:
Luni:Spate biceps triceps
Martitongueiept biceps triceps
Miercuritongueicioare+gambe
Joi:Umeri+trapez
Vineri:Biceps triceps
Timp de o luna, apoi brate de 2 ori pe saptamana luni si vineri timp de o luna apoi normal o data pe saptamana.

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Luni: prost
marti: si mai prost
miercuri: gambele nu tot la picioare sunt ma?
joi: aici iti revii, faci progrese
vineri: tu chiar esti prost rau in materie, nu?

bai cap de trotineta: la sala MULT nu inseamna neaparat si BINE. tu luni lucrezi spate (unde intra si biceps), biceps si triceps. marti tricepsul si bicepsul sunt obosite de la ziua precedenta, le mai faci o data, trec 2 zile in care se mai linistesc si le mai dai o data. ca esti cocalar de plaja. termen folosit in definitia oamenilor fara creier care cred ca au nevoie doar de brate si/sau piept.

astea fiind zise: tu cu programul ala o sa cresti intr-un an cat cresc altii cu program normal in 2 luni. de ce? ca tu nu ai nici alimentatia nici antrenamentul nici suplimentatia sa poti sustine asa program infect. tu esti un copil firav si un idiot ti-a bagat in cap ca daca faci brate zilnic o sa arati ca un prezervativ folosit in varful gardului.

pai tu nu gandesti copile, daca tu faci microfisuri la muschi luni si marti, cand ii oferi grupei musculare 24-48 ore de recuperare? muschii nu cresc cand dai in ei ca surdul in clopot, cresc in timpul zilelor de pauza si in somn.

asta este cel mai prost program vazut de mine pe TPU de 4+ ani de cand ajut copilasi aici.

ideea este: in ziua de dupa piept nu faci triceps, in ziua de dupa spate nu faci biceps. grupele mari folosesc si grupe mici in miscare, automat acestea vor avea si ele de suferit. tu nu numai ca faci prostia asta, incarci si ca nebunul cu biceps-triceps.

la inceput 2-3 luni s-ar putea sa mearga. daca ai alimentatia, antrenamentul, suplimente de peste 1000 lei/luna si genetic beton, poate, poate cresti. sau o sa ai tu impresia ca o vei face, dar ai 90% sanse sa te alegi cu accidentari grave si o depresie ca ai pierdut timpul degeaba.

| Anonim6666644 explică (pentru JohnnyBi):

Nu am inventat eu programul, aici scrie despre periodizare http://hunkbody.ro/10-secretebrate-mai-mari/

| JohnnyBi a răspuns (pentru Anonim6666644):

Tu chiar te iei dupa un site numit hunkbody.ro? aaaah....mda