| alexs99 a întrebat:

Ce părere aveţi despre calificarea Simonei Halep în sferturile de finală la Australian Open? Credeţi că va câştiga cu Cibulkova şi va juca în semifinale?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
am speranta ca va reusi, am urmarit meciurile ei si nu imi pare rau ca ma trezesc dimineata..are o tarie si o forta interioara care o face sa devina mai puternica iar psihic sta ok. vravo ei ca lupta pentru performata si succes!
Hai Simona!
O seara bunahappy

| darrio2007 a răspuns:

Foarte buna evolutia ei.Dar mi-e teama ca va pierde cu Cibulkova. Sper sa ma insel.

| alexs99 explică (pentru darrio2007):

Dacă nu greşeşti mult cu Cibulkova, meciul este mult mai uşor.Ea nu prea poate face singură puncte, nu are o forţă de lovire şi un plasament al mingii foarte bun. Sper ca Simona să fie foarte concentrată pe jocul ei şi să nu se gândească că joacă pentru un loc în semifinale.Din punct de vedere al calităţilor fizice este peste Cibulkova, să vedem dacă o va putea domina şi din punct de vedere mental.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Halep e fenomenală. Genială, pe alocuri, atunci când e pe teren. Sper să ajungă până în finală, şi de ce nu, chiar să o câştige. Poate să facă asta. Nici nu ştiu de când n-am mai avut atâta încredere într-un sportiv român.

| Denis15 a răspuns:

A evoluat foarte bine, dupa mine cred ca ar putea trece de Cibulkova si s-ar putea sa se calfice in semi-finale.Ar fi o mare evolutie pentru ea.

| alexs99 explică (pentru Denis15):

Întradevăr,să sperăm că va repeta jocul din momentele bune ale sale, din acest turneu, dar şi din turneele câştigate anul trecut.