| alexx102428 a întrebat:

Ce părere aveți o sa castige Simona Halep finala de la Australian Open cu Caroline Wozniacki? Eu zic ca Simona o sa castige. Voi ce ziceți?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Deci:
Are o finala lunga de Grand Slam cu una din cele mai bine cotate jucatoare, Sharapova, care in plus a si fost dopata atunci, pierduta "la mustata". Cind am aflat ca Sharapova se dopa, m-am gindit imediat la rezultatula celui meci, care ar fi fost de fapt in mod normal, daca Sharapova nu ar fi trisat.
Intre timp, a ajuns pe locul 1.
Jocul ei din ultimul timp nu lasa loc de dubii, oricind poate face fata unui meci lung, si tocmai ce a facut un meci de aproape patru ore. Cind faceam volei, si pe atunci voleiul era cu schimb de serviciu, nu ca acum, deci puteai sa prinzi si cate un meci de ore intregi, antrenorul ne spunea ca acolo se vede valoarea, cand joci mult, daca poti juca si bine, ai valoare, pentru ca, in mod normal, cu cit trece timpul, cu atit mai mult obosesti si devii mai ineficient. Insa daca ai valoare, oboseala nu mai conteaza, antrenamentul se vede, si cistigi in cele din urma.
Eu zic ca acum e momentul Simonei. Isi doreste mult sa cistige un asemenea turneu, si o va face.
Dar, dupa spusa ei, locul 1 nu se cistiga, se construieste. happy A ajuns aici pentru ca, in timp ce altii petreceau acasa cu prietenii, de Revelion, ea era pe terenul de tenis facind un antrenament intens.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Are toate atuurile momentat. E in forma fizica si morala, e motivata... e sansa ei la primul GrandSlam

| venividivici2017 a răspuns:

Da,are toate atuurile necesare incat sa mai piarda o finala!

| JackR a răspuns (pentru venividivici2017):

Se poate, dar macar acum pierde la numarul 2, nu la numarul 21 (sau cat era Ostapenko, anul trecut la Roland Garros).
Dar, avand in vedere cum a jucat pana acum, pleaca cu 55% sanse sa castige.

| georgyanaaa a răspuns:

Si eu cred ca va castiga ppentru ca este cea mai buna si este number 1 in tenisul feminin si va castiga

| Alexand3ru1 a răspuns:

Si eu zic la fel.
Am vizionat meciul cu Kerber si am observat multa determinare, pozitivism si determinarea la jucatoarea romanca.
Fiind nr 1 Mondial, trebuie sa dovedeasca prin castigarea acestei finale -Gran Slam.