| BC a întrebat:

Ce parere aveti?
Luni:piept+triceps
Marti:picioare+abdomen
pauza
Joi:biceps+antebrat
pauza
Sambata:spate+umeri
pauza

Răspuns Câştigător
| erkeon a răspuns:

Incearca asa:
Piept+biceps
Triceps+antebrat(nu-ti recomand sa adaugi antebratul la un antrenament separat deoarece il folosesti la mai orice ridicare de gantera haltera, sprijini pe antebrat dar daca ai zis ca il iei separat iti recomand asta)
Picioare abdomen(recomand sa-ti incepi saptamana cu picioarele pentru ca este o grupa musculara mare, care de asemenea produce mult testosteron deci de va ajuta in zilele ce vor urma)
Spate+umeri+triceps(tricepsu e grupa ''modica'' o poti rezolva cu 1-2 exerciti, 4 serii 6-7 repetari cu haltera sau la un aparat)

| BC explică (pentru erkeon):

Nu ar fi mai bine pieptul cu tricepsul?(pentru ca il folosesti in exercitiile de impins la piept)

| erkeon a răspuns (pentru BC):

Exclus tricepsul trebuie folosit la capacitate minima cand faci impins trebuie sa umfli pieptul, si am zis piept biceps pentru ca asa fac eu dar eu facand 3 grupe 1 mare si 2 mici adica piept biceps triceps incep cu pieptul dupa sangele pleaca in biceps iar din biceps ajunge imediat in triceps.

8 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

E bun programul!

| dyk3yy a răspuns:

Mai bine faci asa:
Luni: piept-triceps
Marti: spate-biceps
Joi: picioare-umeri
Vineri: trapez-abdomen

| erkeon a răspuns (pentru dyk3yy):

Ba esti nebun?! Si cum pana mea se duce sangele din picioare in umeri? Sau din trapez in abdomen? Nu mai vorbi daca nu sti, dezvoltarea musculara presupune circularea sangelui prin muschi, adica grupele de muschi legate intre ele pentru a putea circula sangele cum trebuie.

| dyk3yy a răspuns:

Ba eu red ca programul pe care l-am dat eu este bun pentru ca l-am luat de pe un site bun.Probabi tu esti incepator laughing

| erkeon a răspuns (pentru dyk3yy):

Nu stiu sincer de unde ai luat programul, dar fac culturism de performanta de 9 anii, am citit carti legate de sportul asta sunt la curent cu tot ce trebuie stiut.Sa ajunga sangele din trapez in abdomen sau din spate in biceps necesita sa tragi de 2 ori mai tare pentru a pompa sangele decat daca ai face grupe legate cum ar fi piept-brate (biceps sau triceps nu antebrat) spate-umeri, umeri-trapez, picioare-abdomen. happy

| dyk3yy a răspuns (pentru erkeon):

Nu am stiut, probabil site-ul nu este chiar asa de bun.Ai dreptate happy