| ionutbrezeanu a întrebat:

Ce parere aveti sezonul asta de Liverpool? Vad ca in campionat se misca bine, poate prea bine, mai ales dupa ultimul rezultat(spurs-lfc 0-5).Ce s-a schimbat acolo ca stiu ca lfc era echipa de locurile 7-8?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era echipa de 7-8? Frate daca nu stii situatia mai bine nu mai comenta prosteste. Liverpool e una din cele mai bune echipe din istoria fotbalului. Era echipa de locurile 1-4 in Anglia si de sferturi/semi-finale in UCL an de an. In 2008 a terminat pe 2 in Anglia, in 2007 a jucat din nou finala Ligii cu Milan(pierduta ca s-a gasit sa dea Pippo gol cu fundul) la doi ani dupa ce luase trofeul in 2005 in ceea ce a fost cea mai frumoasa finala a UCL din istoria competitiei. Au decazut in 2009 din cauza americaniilor care patronau clubul: vindeau jucatorii cei mai buni, aduceau relicve sa-i inlocuiasca, manageri slabi si tot asa, unde mai pui ca Man City a fost luata de arabul ala de a bagat peste 1 miliard de euro in jucatori, Tottenham devenea echipa inchegata si avansa in clasament, era normal ca Liverpool sa decada din moment ce-i lipsea calitatea. Ce s-a schimbat? Pai s-a schimbat patronatul-care au venit cu niste idei pe termen indelungat(jucatori tineri, de perspectiva), investitiile la echipa, Brendan Rodgers, care face o treaba excelenta si in 2 ani a ridicat echipa la un nivel la care nu se asteptau nici fanii, un Luis Suarez care joaca excelent si alti factori. In fine, Liverpool e tot instabila si e devreme sa spui ca sunt o echipa de top, dar dau semne de renastere si sper sa redevina acea echipa uriasa care a fost pana in 2008.

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Liverpool este o echipa buna si sa nu uitam are si un capitan pe masura! ( Gerrard)
Nu s-a schimbat nimic.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai renaste din cand in cand, dar sa vedem cat ii tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, luis suarez in primul rand, dar si celelalte achizitii. coutinho, sturridge, sahko

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ce-ti spuneam? laughing De pe locul 1 pe locul 5. Bine tinand cont ca Premier League e foarte strans anul asta si e o diferenta de maxim 3 puncte intre echipele de sus, e normal sa cazi in halul asta dupa 2 infrangeri consecutive. E gresit sa zici c-au pierdut cu doua contracandidate la titlu, pentru ca Liverpool nu se bate acolo. N-au banca de rezerve care sa se ridice la nivelul ala si e cam patetic sa conduci si pe City si pe Chelsea cu 1-0 pe terenul lor si sa pierzi(chit ca au fost furati de arbitru)... De aici se vede ca inca e o echipa instabila. Or sa revina prin martie pe locul 2 sau 3 si noi fanii ar trebui sa ne multumim deocamdata cu loc de champions league.

| ionutbrezeanu explică (pentru anonim_4396):

Da, asa e, ai maxima dreptate.Si eu m-am uitat astazi la meciul cu chelsea si nu-mi place sa recunosc, dar au fost peste liverpool.Ar fi misto sa revina lfc in locurile 1-4, sa o vad din nou in champions league big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru ionutbrezeanu):

Daca nu anulezi prosteste pozitia lui Sterling cu City, il elimini pe Eto'o pentru intrare cu talpa ridicata la Henderson, daca dai penalty la Suarez cand l-au facut cei 2 jucatori ai lui Chelsea sandwich in careu, daca il aveai pe Gerrard si Sturridge in teren si daca nu ratai din 7-8 metrii crede-ma ca altele erau rezultatele acum laughing Lasa ca abia astept sa le vad atat pe City, Chelsea si Arsenal ce-or sa faca pe Anfield dupa ce LFC o sa fie cu primul 11 complet. City e cea mai buna echipa la ora actuala in Anglia si s-a chinuit acasa(unde e aproape imbatabila) ba chiar s-au aparat a doua repriza ca niste nesimtiti de frica lui Liverpool care nu era la 100%. Cat despre locul pe care va termina Liverpool e greu sa anticipezi Premier League, dar probabil vor termina pe locul 3 sau 4 cu +/- 75 puncte. E o echipa de calitate, de top 4 si cam atat. Se poate spera si la titlu, dar aici tine de conjunctura(sa se incurce celelalte si sa piarda puncte + campionatul foarte echilibrat) si e si greu... In UCL o vedem sigur la anulwinking si cine stie... la ce antrenor bun are + 2-3 transferuri de calitate prin flancuri o sa ia si titlul la anul'.

| Ghergel a răspuns:

De fapt Liverpool era o echipa care castiga champions league acum cativa ani prin 2005. Dar are doar un sezon bun exact cum e astra in campionat.Anul trecut a terminat pe 7 pentru ca a avut un sezon prost.De obicei pe primele 4 locuri gata... Funda?