| Beea5654 a întrebat:

Ce pot sa fac sa slăbesc la picioare și nu ma deranjează sa dau și ceva kg jos? Mâine ma duc la sala și am nevoie de un program ceva.

5 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Daca te duci la sala ai mai multe posibilitati si trebuie sa urmezi un program cardio pentru a slabi.Trebuie sa faci urmatoarele aparate 3 zile pe saptamana:bicicleta,bicicleta eliptica, banda, steper, genuflexiuni cu bara, aparate pentru extensia picioarelor etc.nu altceva.Si sper esti documentata in legatura cu alimentatia nu?

| Alelulu a răspuns:

Pai renunta la painea alba in favoarea celei negre, mai rareste din dulciurele, axeaza te pe fructe ca sunt bune si sanatoase si mananca fara grasimi si prajeli. In ceea ce priveste sala eu am contactat un personal trainer care mi a spus sa fac 4 zile de sala pe saptamana ( de ex luni marti joi vineri ) si sa fac asa: o zi piept spate umeri triceps biceps ( toate la un loc insa doar doua aparate pentru fiecare cate 4 serii ) si in alta zi picioare ( coapse fund gambe tot, la fel cate doua exercitii pentru fiecare grupa de muschi a cate 4 serii ). Si se vede deja. Ps. Sunt tot fata laughing

| SiLaS a răspuns (pentru Alelulu):

Ce se vede, timpul pierdut pentru un antrenament facut de un imbecil? Multi instructori si"personal traineri" sunt pe langa acest sport.

| Alelulu a răspuns (pentru SiLaS):

Nu cred ca un om care face performante si are atatea rezultate si apare in reviste e pe langa happy si deja se vede in sensul ca fundul l am mai ridicat mana capata alta forma si picioarele la fel happy mai pe intelesul tau se vede ca incep sa ma tonifiez. Si subtiez in acelasi timp. Cardio in primul rand ajuta la eliminarea apei nu neaparat ca te slabeste.si vb ta, alimentatia e f importanta happy ca degeaba faci sala daca mananci prostii happy

| AryennSm a răspuns:

Mananca sanatos, cand ti-e pofta de ceva dulce i-ati un fruct. Nu te limita la doar cele cateva ore petrecute saptamanal la sala, cauta pe YouTube canalul FitnessBlender : au o granada de videoclipuri cu exercitii usoare, dar eficiente, pe care le poti face acasa zilnic. De asemenea, fii mai activa, foloseste scarile in loc de lift, bea apa in loc de sucuri, petrece-ti cat mai mult timpul in aer liber...