| Sisjjssjjsjs a întrebat:

Ce program la sală considerați a fi cel mai bun pentru 3 zile/săptămână?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acela care este recomandat strict la categoria de varsta (20, 30,40, 50, 60 de ani) si targetul care doreste sa-l atinga (slabit, facut muschi, mentinere samd).

Din pacate, nu stim despre tine nimic, asadar nu-ti putem da nici un fel de sfat, confirmand sau infiramnd daca 3 zile de facut sala (ce anume nu se stie), sunt suficeinte pentru tine (care ai cati ani?)

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul medicului este sa nu faci sala SUB varsta de 20 de ani, fiindca iti inhiba hormonal cresterea!

| Sisjjssjjsjs explică (pentru Violleta2022):

Acesta este total un mit. Singurul mod de a inhiba creșterea este să te accidentezi iar asta se întâmplă dacă nu te încălzești, ridici mai mult decât poți sau nu faci exercițiul corect.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sisjjssjjsjs):

Nu-i nici un mit fetita, este purul adevar, dovedit stiintific.

Nu mai asculta la radiosant minciunle si de la copilasii care inteleg ce vor ei, doar ca sa faca cum vor ei.

https://www.facebook.com/reel/1248955382712908

| Sisjjssjjsjs explică (pentru Violleta2022):

Am să ascult atunci când nu dai ca exemplu un reel de pe Facebook cu vorbe în vânt fără nicio sursă la bază

https://newsnetwork.mayoclinic.org/......for-teens/

| Sisjjssjjsjs explică (pentru Violleta2022):

În ziua de azi sălile de sport sunt echipate mult mai corect și internetul îți oferă o groază de lucruri pe care poți să le faci și să nu le faci. Și ăsta e un sport

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sisjjssjjsjs):

Nu pentru copilasi si nici pentru adolescenti si sunt sute de cazuri cu copilasi care confirma ca nu au mai crescut deloc, de cand fac sala si greutati.
In occident nici nu este permis copiilor sub 16 ani sa intre intr-o sala de gym.

| Sisjjssjjsjs explică (pentru Violleta2022):

Dă-mi și mie o sursă pentru sutele alea de adolescenți. De asemenea, depinde de sală, nu sunt toate la fel. Eu ți-am dat sursă

| LeonardMarianq6 a răspuns:

Full body sau PPL( push-piept, triceps umeri,
Pull- spate, biceps, abdomen, antebraț
Legs-picioare)