| Lupulalbastru a întrebat:

Ce supliment imi recomandati pentru crestere in masa musculara fara grasime? Un izolat proteic de zer cu o creatina monihidrata ar fi ok? Stiu ca am nevoie si de carbohidrati dar acestia ii pot asimila doar din mancare.Mentionez ca am 1.75, 62 kg, ectomorf.
Daca stiti si un supliment pana in 100 de lei as fi recunoscator cu o funda!happy

Răspuns Câştigător
| FuriousMadalin96 a răspuns:

Nitro pure whey gold protein, pret: in jur de 65 lei, am folosit 2 luni, este foarte bun, ti`l recomand!

| Lupulalbastru explică (pentru FuriousMadalin96):

Interesant produsul! Merci mult, nici nu stiam de site-ul asta big grin

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Personal nu cred ca isi va creste ceva daca nu faci un efort fizic indiferent de cea ce faci, asa ziele medicamente isi distrug ficatul in primul rand
fa sport nu da banii pe prosti, daca vrei muschi du-te la o sala de sport vrei sa slabesti fitness sau sa fi in forma miscare, exercitii fizice flotari
in timp se vad rezultatele

| cristi1505 a răspuns:

Acum,fara un gaienr nu vei pune masa musculara pe tine! Problema nu e cu numarul de proteine pentru a creste acum, ci cu numarul de carbohidrati.

| Marius1985 a răspuns:

Salut. depaseste putin bugetul tau, dar poti incerca asta: http://track.metadrol.ro/product/Metadrol/?pid=120&uid=1419

| Teemo98 a răspuns:

Daca vrei masa musculara, ascultama, nu face cu suplimente baga natural si vei arata super chiar daca faci mai greu, dar o parte buna dupa ce bagi masa musculara fara suplimnte muschiul ramane la fel, daca faci cu suplimente in 2-3 luni o sa ti se lase si se micsoreaza si arata ca drq.Si eu fac de 7 luni masa musculara si am ajuns fara suplimente in mana la 40cm.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Teemo98):

Serios? Cu suplimentele ti se "lasa"? Cred ca ti s-a lasat tie creierul de poti abera.

P.S. : si cu suplimente tot natural e, suplimetne = mancare concentrata.

Apuca-te de sah, nu ai nicio treaba cu sportul asta

| cristi1505 a răspuns (pentru Teemo98):

E tocmai invers.

| RAY a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu a fost dovedit stiintific ca suplimentele ar avea vreun efect fara efort fizic, un regim alimentar cu sport da ajuta, dar nu doar medicamente

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Pai unde am zis eu sa faca fara efort fizic? happy

| RAY a răspuns (pentru Cosmin86):

Protienele nu au nimic de a face cu muschi si clucoza si grasimile, eu isi vb din punct de vedere stiintific

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Vezi ca esti cam incoerent. Legat de proteine, mai citeste

| Teemo98 a răspuns (pentru Cosmin86):

Parereea ta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Teemo98):

Demonstrata STIINTIFIC de peste 40 de ANI. Tu chiar nu te documentezi DELOC?