| Mariusalex236 a întrebat:

Ce suplimente de crestere in masa musculara se pot pune in mancare?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu cred ca exista pentru pus in macare, de obicei proteinele se pun in lapte, suc, apa, creatina in apa, proteinele lichide si aminoacizii lichizi se iau asa cum sunt, aminoacizii -pastile se iau cu apa, suplimentele pastile se iau cu apa, nu stiu de ceva cu mancare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simpatic):

Poate prajituri/chec cu pudra proteica? Sau clatite cu pudra proteica?

| Simpatic a răspuns (pentru Cosmin86):

Daaa,dar fii atent la intrebare a zis splimente care se pun in mancare acele prajituri-clatite cu proteine care se gasesc ca si sumplimente sunt ele in sine suplimente proteice nu se mai pun in alta parte.
Si da ai dreptate.
Dar totusi de ce ar vrea cineva sa manance de ex. 300 de grame de continut in care sa aiba 15 gr proteina cand poate lua 40 gr proteina din 40 grame de continut, nu?

| andreivok a răspuns:

Din ce am vazut la diferiti bodybuilderi se pot face retete cu whey protein. Prajiturele, mix de ovaz, clatite etc. Eu recomand http://dynutrition.com/whey-protein pentru ca numai pe acesta l-am incercat atunci cand am gatit si mi s-a parut foarte ok.