| hypothesis a întrebat:

Ce trebuie sa fac, in special, pentru cresterea in masa musculara si implicit in volum a gambei? Nu stiu exact daca este din genetic (mostenit de la mama, care si ea le are destul de subtiri) sau nu ma antrenez corespunzator in zona respectiva. Ce as putea face pentru a le da o forma frumoasa?

1 răspuns:
| Galezu11 a răspuns:

Salut, gamba este grupa musculara care se dezovlta cel mai greu dintre toate. Faptul ca o folosim si pentru cea mai mica activitate, de exemplu mersul, o face sa reactioneze mai greu la stimuli in sala, dar se poate dezvolta. Pentru masa musculara la gambe, trebuie sa mananci bogat in proteine si in carbohidrati( bine, pentru orice grupa trebuie sa mananci mult), sa te antrenezi O SINGURA DATA PE SAPTAMANA, sa executii exercitiile corect si sa te odihnesti corespunzator. Succes, sper ca te-am ajutat.