| AdyTM a întrebat:

Chiar acum mi-am luat proteine! TOTAL MASS 4200, maine incep sa le folosesc, aveti ceva pareri... sunt bune?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Total mass 4200 = faina indulcita ieftina si proasta.

nici macar nu-s unt proteine, e un weight gainer BAZAT PE CARBOHIDRATI ( are carbohidrati DUBLU fata de proteine ), abia are un 30 % proteine.

zi si tu proteine la produsele care au 70-80 % proteine, nu un amarat de 30 %

p.s. : ca sa evaluezi un weight gainer ( ca asta e total mass, weight gainer, nu proteine ), trebuie sa iei vreo 3 luni, 5 kg / luna, dintr-un kg nu ai ce sa evaluezi

9 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Nu sunt stralucite! Nutritech e o firma cu produse foarte slabe, dar foarte slabe.Total Mass 4200....nu prea vei pune cine stie ce. Daca chiar contine din ce scrie scolo este super bine dar ma insel.Macar ti-ai luat la 4, 5 kg nu?

| AdyTM explică (pentru cristi1505):

Pai momentan am luat de 1 kg sa vad daca is bune, ce rost are sa iau la 4-5 kg...

| Dkgray a răspuns (pentru AdyTM):

Si cum o sa-ti dai seama daca sunt bune sau nu?

| AdyTM explică (pentru Dkgray):

Am mai auzit de la alti care or folosit ca provoaca diaree rau de tot, acum nu stiu sa vad in primele zile daca sunt okeii sau nu

| AdyTM explică (pentru Cosmin86):

Cosmine, ma bucur ca ma poti ajuta! Am 18 ani, 67 kg, 1, 68 m! Recomanda-mi te rog ceva proteine foarte bune si cu un efect cat mai rapid! Iti mulumesti mult!

| cristi1505 a răspuns (pentru AdyTM):

Da,ma rog nu stiu ce sa zic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdyTM):

Http://www.megaproteine.ro/Proteine/Dymatize-Elite-Whey-Protein-2-200g/

Alea sau whey gold sau nitro tech hardcore. sunt multe marci bune.

Sa mai ai 4-5 mese pe zi pe langa suplimentul cu proteine ( proteine la fiecare masa ) si o sa progresezi rapid.

P.S. : vezi ca rapid inseamna 6 luni sau 1 an, muschii cresc lent

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdyTM):

Total mass 4200 = faina indulcita ieftina si proasta.

nici macar nu-s unt proteine, e un weight gainer BAZAT PE CARBOHIDRATI ( are carbohidrati DUBLU fata de proteine ), abia are un 30 % proteine.

zi si tu proteine la produsele care au 70-80 % proteine, nu un amarat de 30 %

p.s. : ca sa evaluezi un weight gainer ( ca asta e total mass, weight gainer, nu proteine ), trebuie sa iei vreo 3 luni, 5 kg / luna, dintr-un kg nu ai ce sa evaluezi

| FitMonkey a răspuns:

Produs de proasta calitate. ajuta putin sa iei in greutate atat

| Autumn_2044 a răspuns:

ca sa pui masa trebuie sa mananci multa mancare... poti sa mananci cate 10 sacuri si tot nu vei pune. pune accentul pe mancare naturala(carne, oua, peste) (orez, cartofi, hrisca)