| Cosmin86 a întrebat:

Chiar mai exista oameni in ziua de azi care cred ca triseszi la skandenberg daca faci podul sau misti cotul?

Răspuns Câştigător
| Louys a răspuns:

Astia-s ratati care nu au forta in incheietura, nu au pic de gandire sportiva, sau nu pot accepta o infrangere. big grin
Si da, exista, dar eu am reusit sa conving mare parte din ei.

8 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Vrei sa le demonstrezi altora că nu trișezi?

| Cosmin86 explică (pentru missfatadelatara):

Nu... eu fac skandenberg doar in concursuri oficiale ( cu arbitrii si regulament CLAR ), nu fac pe "mese" happy

Dar vad pe TPU o gramada de balarii de genul "m-a dat ca a facut podul si a trisat"...

In 2017 regulamentul OFICIAL e PUBLIC. Dar multi oameni inca traiesc in evul mediu.

| missfatadelatara a răspuns (pentru Cosmin86):

Rectificare: România trăiește în Evul Mediu.

| SkandallKamataru a răspuns:

Da, eu cand faceam skandenberg la şcoală de exemplu, cred ca cu toti cu care am facut, spuneau ca fac podul...
Sau chiar niste veri de vreo 20 si ceva de ani, cică "Păi normal că mă pui dacă te laşi cu corpul" rolling on the floor)))).
Vorbesc si ei din auzite, de la bunici, strabunici... laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 explică (pentru DracuIa):

Poti sa le arati regulamentul oficial, e pe net. Noi cand am facut "campionat" de skandenberg in liceu (asa, neoficial, noi si clasa vecina), am printat regulamentul intai (unde spune clar ca ai voie inclusiv sa misti cotul pe o anumita suprafata).

| funnnyman32 a răspuns:

Salut Cosmine, mulți habar nu au de skandenberg, iar la ei daca indoi incheietura "podul'cum se aude inseamna ca nu-i corect. Iar cei mai mulți habar nu ai să facă și sunt ofticați cred că au forță

| Volsvagan70 a răspuns:

Din pacate, da.