| TeamHellNo a întrebat:

Credeti ca BARCELONA ar mai fi aceeasi echipa fara antrenorul Pep Guardiola si Leo Messi?

5 răspunsuri:
| Dark13 a răspuns:

Ar fi foarte slaba happy dar ar avea jucatori buni da nu chiar asa...messi e cel mai bun de la barcelona da nu e din toata lumeahappy

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Nu! nu ar fi aceeasi fara xavi si iniesta.ei dau pasele.ca daca messi era asa bun facea ceva si cu nationala nu lua 4-1 de la Germania fara sa miste nimic.pe asta se bazeaza barca, joc de echipa.ca daca era un xavi si iniesta la nationala argentinei messi era la fel ca la barca

| SantaAndrei a răspuns (pentru ionutVUVUZELA):

Inca ceva, nu stiu de cand esti fan Barcelona, dar lasa-ma sa te intreb ceva! Cand au devenit Xavi si Iniesta jucatori asa cunoscuti? Nu cumva dupa ce a venit Messi, cand a ajuns el la prima echipa adica. Xavi si Iniesta s-au realizat undeva la 26-28 ani...Ai si tu dreptate, Messi are nevoie de cei 2, dar si cei 2 au nevoie de Messi.

Totul tine de grup, armonia grupului, si faptul ca jucatorii se simt, se cunosc, si toti au un talent deosebit la fotbal. Nu poti zice ca Messi e zero, din moment ce are atatea pase geniale, atatea goluri, etc.

| Cαrter a răspuns:

Nu, clar nu ar fi aceeasi echipa... pentru ca Guardiola a implementat o tactica de joc pe care nu prea o poti opri, iar Messi este geniul echipei. love struck

| adi97 a răspuns:

Ar fi mai slaba dar oricum ar fi forte buna. Daca ar agsi un jucator in geul lui Messi sar descurca dar fara Guardiola este forte greu de crezu asa ceva.