| Luiyza a întrebat:

Credeti ca fotbalul e un sport doar pentru baieti? Eu fac fotbal de mica iar multi imi spun ca arat bine si asi fi buna de model is blnda cu par lung ochii albastrii dar in fine dar imi place fotbalul voi ce parere aveti conteza daca esti fata sau baiat?

Răspuns Câştigător
| Skeez a răspuns:

Pai conteaza daca vrei sa practici fotbal de performanta, adica in Romania sunt foarte putine echipe de fotbal feminin, la fel si in strainatate
Dar daca o faci de placere nu are rost sa te opresti

Succeswinking

| Luiyza explică (pentru Skeez):

Sigur o fac cu mare placere sunt capitanul echipei de fete la liceu fac cateodata si ore suplimentare deoarece imi place si vreau sa ajung "tot mai sus". MULTUMESC happyhappy

| Skeez a răspuns (pentru Luiyza):

Atunci asa sa fie continua cat mai mult, conteaza mai mult ce iti place tie decat ce prefera altii, dar totusi inainte sa te gandesti ce vrei sa faci in viata analizeaza toate variantele
Gandeste-te ce ai putea castiga/pierde din fotbal si cum ai putea progresa

| IwantToPlayAGame a răspuns (pentru Skeez):

Foarte putine cunosti tu, dar exista foarte multe echipe de fotbal feminin, mai ales in Korea, Japonia, China.

| Skeez a răspuns (pentru IwantToPlayAGame):

Ma refeream comparativ cu echipele de fotbal barbatesti
Am spus ca sunt putine in principal in Romania chiar si asa in tarile care le-ai mentionat daca exista 10-20 echipe nu le poti numi foarte multe...
Ma rog vad ca tu nu ai prins esenta raspunsului meu asa ca nu are rost sa incerc sa-ti gasesc explicatii...

Cyawinking

| Luiyza explică (pentru Skeez):

Ai dreptate echipele de fotbal feminin nu sunt asa de cunsoscute ca cele barbatesti.Am avut o dat o oferta sa merg in CHINA prin a 8. Dar nu. Oricum in strainatate sunt mult mai multe echipe ca in Romania.Dar cred ca nu e un motiv de cearta

| Skeez a răspuns (pentru Luiyza):

Ok oricum incercam sa ii explic nu sa ma cert, nu are rost pana la urma big grin
In orice caz noroc la fotbalwinking

| Luiyza explică (pentru Skeez):

Mersibig grinbig grin

15 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu conteaza...ti-ai putea face o cariera din asta...in schimb. daca devii model in Romania nu vei afce mare lucru!

| Luiyza explică (pentru pwp):

Cu modelingul eu cred ca iti distrugi mai mult viata.Adika mie nu-mi place sa ma machiez frumusetea e de la mama natura, sau sa fiu sexy, ma imbrak si eu " sexy" la unele evenimente dar nu vreau sa apar prin reviste chestii vreau sa joc fotbal sa simt ca acel teren e al meu iar poarta e un loc unde stiu ca trebuie sa intre mingea de mai multe ori.

| pwp a răspuns (pentru Luiyza):

Imi place cum gandesti happy
Intodeauna am vrut si eu sa ma dedic unui sort...dar degeaba daca nu m-au dat parintii de mica la ceva sad

| Luiyza explică (pentru pwp):

Ai putea sa faci un sport la un club iar de acolo mergeti la concursuri si cine stie poateehappyhappyhappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as face fotbal numai ca parintii nu ar accepta niciodata asta.Ei nu inteleg ca fara fotbal nu traiesc.Te sfatuiesc sa continui si sa nu iti mai pese ce spun altii. Cine stie poate ca intr-o zi o sa ajungi cea mai buna fotbalista. Succes!

| IonutAxi a răspuns:

Daca o faci de placere continua.

| BlackDarkAngel a răspuns:

Pentru unii conteaza,pentru altii nu. Pentru mine nu prea conteaza, daca iti place acest sport, atunci asa sa fie, bine ca iti asculti inima si dorinta de a practica acest sport. E un sport frumos, mai putine fete il practica acum. Insa esti OK sa fii model big grin

| Luiyza explică (pentru BlackDarkAngel):

Imi pare foarte bine ca sunt si unele persoane pentru care nu conteza ca sunt fata.big grinbig grin