| DorDeL a întrebat:

Cu ce exercitii pot dezvolta patratele din partea inferioara?

Răspuns Câştigător
| Heartless562 a răspuns:

Abdomenul e un grup de muschi ca oricare altul... daca faci 200 de abdomene pe zi iti faci mai mult rau decat bine. Cel mai indicat este sa faci pe serii : 4 serii (ture, cu o pauze de 30 sec - 2 min intre ele) a cate 15 abdomene, eventual cu o greutate in mana (tinuta la piept).
NICIODATA sa nu lucrezi un muschi in timp ce ai febra musculara la el, pentru ca strici tot efortul depul. Deci, cand faci febra musculara, asteapta sa iti treaca de tot.
In final, ajunge sa faci 4 seturi de cate 15 repetari intr-o zi, 3 zile pe saptamana.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei prin abdomene prin program cate 200 abdomene pe zi cum ar fi la ora 6 100 si la 9 100 intelegi? Dar orium nu te va ajuta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Heartless562):

A ok iti multumesc nu am stiut ca merge asa! Dar in cat timp se fac patratelele?

| Heartless562 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa o luna jumate se va vedea diferenta; dupa 3 luni se vede foarte bine. Depinde si de corp (ectomorf, mezomorf, endomorf), dar in medie asa apar rezultatele.
Tine minte: nu conteaza cate faci, conteaza sa faci putine, dar greu (cu o greutate la piept, poti face si cu un pepene daca nu ai gantere).
Succes!

| DorDeL explică (pentru Heartless562):

Oricum mersi pentru raspunsuri!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Heartless562):

Multumesc daca as putea ti-as da funda imi trimiti te rog programul prin mesaj? O sa te noez si cand imi raspunzi funda-i a ta imi trebuie urgent vad ca te pricepi imi dai te rog prin mesaj? plz plz plz!

Răspuns utilizator avertizat
| Heartless562 a răspuns (pentru anonim_4396):

Abdomenul e un grup de muschi ca oricare altul... daca faci 200 de abdomene pe zi iti faci mai mult rau decat bine. Cel mai indicat este sa faci pe serii : 4 serii (ture, cu o pauze de 30 sec - 2 min intre ele) a cate 15 abdomene, eventual cu o greutate in mana (tinuta la piept).
NICIODATA sa nu lucrezi un muschi in timp ce ai febra musculara la el, pentru ca strici tot efortul depul. Deci, cand faci febra musculara, asteapta sa iti treaca de tot.
In final, ajunge sa faci 4 seturi de cate 15 repetari intr-o zi, 3 zile pe saptamana.

| Heartless562 a răspuns:

Patratelele de pe abdomen?
care e partea inferioara la tine? in sus (spre piept)? sau in jos (spre... picioare)?

| DorDeL explică (pentru Heartless562):

Da,la picioare se dezvolta patratelele straight face

| Heartless562 a răspuns (pentru DorDeL):

laughing pai abdomenul e compus din doua parti (evident, sus si jos).
O parte e cu patratele, cealalta e cu V-ul acela care ne place tuturor.
Ok, a fost o prostie sa intreb care parte, din moment ce in V-ul (de jos) nu se gasesc patratele tongue

| DorDeL explică (pentru Heartless562):

Pai de aia zic pentru ca cele 4 de sus le am foarte bine dezvoltate dar mai vreau sa lucrez la cele de jos

| Heartless562 a răspuns (pentru DorDeL):

Pentru partea de jos, trebuie sa faci in asa fel incat sa iti ridici picioarele in sus, nu partea superioara a corpului (cap-burta).
Adica d-asta : http://www.youtube.com/watch?v=AzHPoCDy9qk&feature=fvst
Si mai tarziu, cand poti, foloseste o bara, asa : http://www.youtube.com/watch?v=4uTCehCS3OI
Si pentru partea de sus (patratele) : http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

| DorDeL explică (pentru Heartless562):

Mersi mult!