| InstructorulTauDeFitness a întrebat:

Cum e mai bine sa fac antrenamentele? Cu repetari multe si setu-ri putine.(de exemplu:cu gantera de 10 kg pentru biceps, 50 de repetari a cate 4 seturi)sau repetari putine si mai multe setu-ri?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde ce obiective ai ( forta, masa sau rezistenta ).

Uite sa intelegi :
http://www.getfit.ro/......serie.html

6 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

3X7

| cristi1505 a răspuns:

Pentru masa musculara si forta trebuie sa faci maxim 12 repetari cu o greutate care nu iti permite sa sari de a 12-a repetare.
Pentru rezistenta faci cu o greutate mica multe repetari.

| Marius1985 a răspuns:

Citeste asta daca ai rabdare si cred ca vei afla raspunsul: http://steroizi.ro/......culara.php

| AlexandruGrecu a răspuns:

10 -12 repetari a cate 4 serii

| Stefan988 a răspuns:

Pai daca faci acasa nu e bine pentru ca s-ar putea sa ti se faca ruptura de muschi pentru ca asa era sa fac si eu da mai bine te duci la sala la antrenor ca stie el ce sa iti zica...