| daNN2000 a întrebat:

Cum imi pot dezvolta forta/rezistenta pumnului?

6 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Sac de box(loveste-l)

| beatbox97alex a răspuns:

Flotari in pumn si lovituri in sacul de box

| Criss999 a răspuns:

Exersezi cu sacul.

| WhitePannnda a răspuns:

Flotari In pumn, Te joci cu sacul odata la 2 zile in jur de 1 ora 2. Bafta!

| m27ius a răspuns:

Croseu, upercut, si directa Le exersezi in fiecare zi Preferabil sa iti dezvolti si rezistenta si forta intregului corp Sau si mai simplu iti gasesti o sala de sport de contact si iti dezvolti acolo ce vrei intr-un mediu prielnic

| Andrei0001 a răspuns:

Sportul de contact( box, kikboxing, mma, lupte greco-romane) dezvolta forta loviturii si viteza. dar in orice sport trebuie continuitate.