| anticocalar101 a întrebat:

Cum pot calcula viteza medie necesara pentru a alerga 1km in 3.45s? Incerc sa alerg cu o viteza medie sa nu obosesc prea repede, vreau sa vad de ce viteza este nevoie ca sa pot sa o mentin.

4 răspunsuri:
| biancaanamariat a răspuns:

Distanța care vrei să o parcurgi împărțit la timpul propus.

| anticocalar101 explică:

Poti sa fii mai detaliata? daca nu sa calculezi daca stii ca eu am incercat in mai multe metode insa nu reusesc

| anticocalar101 explică:

N am inteles nimic, un calcul exact ar fi cel mai bun deoarece am cu ce sa mi masor viteza insa nu stiu care ar fi, dupa aproximatie mi ar da undeva la 16 17km/h dupa telefon da nu stiu sigur

| AlroAlex98 a răspuns:

Ar trebui sa alergi cam 2 pe 4, adica la jumatate din capacitatea ta de efort, acum conteaza si de conditia ta fizica