| Anonimouse25163 a întrebat:

Cum pot creste rapid in masa musculara? Adica ma refer sa fac brate mari. Biceps, triceps, antebrat astea.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ce inseamna rapid? rapid = 1-2 ani.

4-5 mese pe zi (Chiar si 4 fripturi pe zi) + antrenament la sala facut de cineva care stie sa-ti faca un program, sa-ti aleaga exercitii, etc.

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu exista rapid in cresterea masei musculare. Primele schimbari le vei vedea abia dupa doua luni, cu un antrenament si un stil de viata corect. Schimbarile semnificative apar abia dupa un an, dupa cum deja ti s-a mai zis. Ai tu insa rabdare si determinare sa tragi de fiare timp de un an? Putini au, am vazut o gramada de oameni care au inceput sa traga, si dupa cateva saptamini au disparut de la sala.

| Cosmin86 a răspuns:

Serios? steroizii sunt celule?

Si legat de impotenta, e principala afectiune, corpul nu mai produce testosteron nautral deoarece detecteaza ca are deja (din sursa externa).

De ce crezi tu ca se fac cicluri de recuperare (PCT) dupa?

Daca nu stii NIMIC, nu mai comenta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la sala de forta si bagi steroizi la greu daca vrei crestere rapida, daca nu doar la sala, ca oricum de la steroizi risti sa ramai ipotent sau sa nu mai poti face copii.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Tu te auzi, cumetre?

| Anonimouse25163 explică (pentru MihaiNicu23):

La 14 ani sa bag steroizi?

| Anonimouse25163 explică (pentru BuLaNNNeL):

Ce?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru Anonimouse25163):

Daca nu vrei sa cresti repede nu baga.

| AnastasiaK a răspuns:

Vai, dar ce documentat esti tu laughing
Exista o gramada de steroizi si sincer as fi uimita daca tu ai sti sa enumeri macar 5 fara sa dai un search pe google.
In primul rand, nu sunt celule, cel putin nu pana se schimba definitia celulei.
In al doilea rand, ce ai zis tu acolo nu reprezinta nici pe departe singurele dezavantaje (de cand a face sport e un dezavantaj, apropo?). Lista de efecte negative ce pot aparea e mai lunga, iar in anumite cazuri, poate include sterilitatea si dificultati in mentinerea unei erectii. Ambele efecte sunt temporare, dar pot aparea oricum.
In al treilea rand, penisul e un organ, nu un muschi. Acum pe bune...ce naiba?
Propun sa-ti urmezi propriul sfat si sa te documentezi, cel putin in privinta ultimului aspect daca nu cumva vrei sa mori virginwinking

| Kerre a răspuns:

Nu exista sa poti creste rapid in masa musculara, totul se face cu rabdare. Primele schimbari la tine le vei vedea peste 3 luni, ceilalti din jur o sa vada o schimbare la tine dupa 6 luni, iar dupa un an nu o sa iti mai doresti sa te mai lasi de sala.