| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac "patratele" pe burta? Am 14 ani 1, 71 si cam 73 Kg. La vara in iulie-august o sa ma duc la mare si nu vreau sa arat ca naiba. (am si putina burta big grin)

21 răspunsuri:
| spot a răspuns:

Mah, edy, mah. :) si pe mine ma cheama tot eddy. Cum naiba ma la 1, 71 sa ai 73 de kile? Eu am 1, 86 si am 70 de kile. Cum ai reusit acea performanta?! Vezi aici abdomene(lucreaza programu asta exact ca in clip si zilnic! In fiecare dimineata): www.220.Ro/sport/cel-mai...Abdomene/usrvswx3gn/ si iti sugerez sa treci pe la sala. Pui si tu niste pachetele acolo. Pana la vara trebuie sa tragi tare. Bafta :)

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Fa abdomene in fiecare zi tot mai multe, du-te la alergat sau la sala

P. s Si eu am putina burta dar am scapat intr--o saptama. de 2 cm big grin si am facut exact cum am scris mai sus happy. Bafta!

| Stefan2111 a răspuns:

Fa abdomene zilnic cate 10 minute, flotari, genuflexiuni, exercitii din astea si o sa tinawinking PS: la mine a tinutlaughing

| Bishop a răspuns:

E usor. Mergi la sala 2-3 ore pe zi, joaca fotbal, basket sau alearga pe stadion, in 2 cuvine, fa sport. Si ai grija cu alimentatia, nu mai manca multe dulciuri si u mai bea sucuri acidulate, si nici prajelile nu sunt recomandate. Baftawinking

| ekokizuk a răspuns:

Salut. Daca vrei un abdomen puternic si cu multe patratele ai mult de munca dar o sa reusesti. Nu ai nevoie de aparate sau de sala de fitness, te poti rezolva singur acasa intrand pe linkul care o ti-l dau eu si o sa faci exact cum face ala in acelasi timp. Daca te mai strufoci si tu putin sa te mai bagi la o alergare pe seara inainte sa intrii in casa e bine primita. http://www.youtube.com/watch?v=WQN1Y13GMkE multa bafta
Dai si mie o fundita :D?

| zhady a răspuns:

Hahaha cat puteti sa aberati, repet, abdomenul se obtine in bucatarie si optional poti sa-l lucrezi o data pe saptamana 3 serii a cate 10-20 rep happy

| Sin a răspuns:

Trebuie sa tii regim, si prin regim nu ma refer la a te infometa. Elimina orice tine de fast food, hamburgeri, chipsuri, shaorma, sucuri acidulate, cola in special, inlocuieste dulciurile cu fructele.Degeaba faci exercitii daca nu tii si un pic de regim.Bea multa apa PLATA, nu minerala.Si fa sport zilnic, mergi pe jos la scoala, nu cu metroul/microbuzul/masina /etc. O ora-doua de abdomene si flotari si o sa vezi rezultatele intr-o saptamana.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru toti cei de aici: abdomenele nu te slabesc, ele te contureaza. Daca vrei sa slabesti alearga si tine regim fara grasimi, multe fructe si multa apa si incearca sa faci si abdomene ca sa iti si conturezi abdomenul.

| ServanaAtoni a răspuns:

tongue Eu am 12 ani si am deja 8, am acasa tot echipamentul, fac 150 de abdomene pe zi, 50 de flotari, cate 30 de ridicari de greutati 20Kg si altele. Fa si u ceva de genu si ai sa vezi ce iese!

| ServanaAtoni a răspuns:

A si sunt Baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa abdomene si incepe sa tii dieta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa niste abdomene, fa flotari, bate si tu un rrom, fa ceva sport. Alearga (nu ca descreieratul) alearga frumos. La mine tine faza happy, incearca si tuhappy.
Numa' bine, deieti Domnu' sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate, baga multe abdomene scurte. 200 are fi recomandatbig grin. Succes

| createing a răspuns:

Depinde f. mult de genetica! Du-te la sala, fa multe exercitii de abdomen si insoteste-le cu un antrenament cardio!

Alte răspunsuri
| qwertpro a răspuns:

Fa macar 1 ora, 2 ore pe zi, fa 20, 30 flotari 40, 50 asezari, ridica-te la bara de 6, 7 ori, nu manca nimic cu euri sau coloranti, daca vei manca asta degeaba, vei face face sport. Mai ridica lucruri de 5, 10, 20, kg si alearga 200, 300, 100 metri.