| Emanuellaa a întrebat:

Cum sa am o strategie ca lumea la fotbal? Stiu ca sunt fata, dar imi place foarte mult (baietii din clasa pun mingea jos si nu joaca fara mine!)! Il joc in fiecare pauza! Ieri, de exemplu, am jucat singura impotriva a doi baieti, pe care i-am batut cu 6 la 5. Unul avea 14 ani si altul tot cam atat. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Bezea a răspuns:

Aproape ca ii compatimesc pe cei 2... aproape. Strategia la fotbal o faci in primul rand in functie de echipa in care esti dar mereu e bine sa stii care sunt punctele tale forte si sa le spui si celor din echipa.Bineinteles poti sa profiti si de faptul ca esti fata si sa stai in atac unde trebuie sa faci minim 2 lucruri
1 trebuie sa stii sa tragi la poarta
2 sa pasezi mingea la cei din echipa daca nu poti sa sutezi

2 răspunsuri:
| MessiFootballPlayer a răspuns:

Gandeste-te in primul rand cu cine faci echipa dupa aceea alege intre doua variante:atac sau aparare cand ai mingea gandeste-te daca sutezi sau pasezi iar candmingea e la coechipieri tai gandeste-te unde dai mingea daca o primesti. sper ca ti-am fost de ajutor

| Phantoms a răspuns:

Daca ai echipa buna pune baza pe pase daca ai in echipa jucatori mai incepatori atunci tias recomanda atacul de una singurawinking. Crede-ma functioneaza sunt primul din scoala la fotbalwinking