| Anonymus3000 a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai obosesc asa repede cand alerg vreau sa alerg repede si fara sa obosesc asa repede am un prieten cu un an mai mare ca mine dar foarte inalt cu un cap mai mare ca mine si alearga repede si oboseste greu cum sa fac sa devin si eu asa? trebuie sa fiu inalt?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Al3xBest a răspuns:

Nu trebuie sa fi inalttongue...ci doar sa alergi din ce in ce mai mult! iti trebuie conditie fizica si multa rezistenta pe care o sa o capeti dupa multe alergariwinking. daca azi ai alergat 30 minute maine incearca sa alergi 40 sau chiar o oratongue...si tot asa si o sa vezi dupa ca o sa poti alerga din ce in ce mai mult fara sa obosesti repede! Funda?big grin

| starextremRO a răspuns:

NUtrebuie sa devi inalt.casa poti alerga mai repede si sa nu obosesti.incearca sa faci alergare zi de zi sau macar la 2 zile faci de dimineata sau dupa amiaza pe un teren dai pe fiecare zi cate 5 ture de teren si te inveti.Asa o sa ai si mai multa rezistenta.plz funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie deloc sa fii inalt. iti trebuie decat rezistenta. happy
rezistenta o faci alergand foarte mult cu aceeasi viteza. happy
funda?

| Radiator a răspuns:

Daca vrei sa ai rezistenta fi atent. Daca fumezi nu mai fuma sau daca esti gras mai slabeste si o sa vezi ca o sa ai mai multa rezistenta [Funda]