| xSweedy a întrebat:

...am o problema de fiecare data cand alerg obosesc repede ce trebuie sa fac ca sa nu mai obosesc asa de repede, eu in 50m deja incep sa respir greu, si la alergare usoara...pls ziceti-mi si mie

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Azi alergi 100 m, maine 150, poimaine 200 tot asa pana la urma iti faci rezistenta si nu ai sa mai "gafai" asa repede.Succes!

4 răspunsuri:
| xSweedy explică:

Multumesc mi-ati foste de ajutor

| CrinaCriny a răspuns:

Incearca sa tii gura inchisa si sa respiri doar pe nas si sa nu vorbesti deloc deoarece daca vorbesti te obosesti mai repede.Tii gura inchisa si respiri pe nas.La mine merge. Funda merit?

| des15 a răspuns:

Buna.Daca vei alerga in fiecare zi iti vei obisnui corpul si nu vei mai obosi.Te sfatuiesc sa alergi usor, iar daca observi ca ai obosit te opresti din alergat dar continui sa mergi, nu te opri! Sper ca te-am ajutat.

| 13BulllDoG13 a răspuns:

Preferabil ar fi sa faci inainte de alergare o incalzire usoarahappy dupa aia alergi tot mai mult in fiecare saptamana/zi depinde de organismul tau