| nustiucenumesapun21 a întrebat:

Cum sa fac sa slabesc pentru ca mi se pare ca sunt cam grasut...chiar si asa parca abdomenul este destul de plat si parca se vede un inceput de six pack. Cred ca am nevoie doar sa slabesc pentru a se vedea bine.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Patratele avem cu toti, cand manci zahar grasimea se depune pe burtica, recomand cardio https://www.youtube.com/watch?v=I5COzZlxaI4

| CristiMC a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie sa faci DEFICIT CALORIC, adica sa arzi mai multe calorii decat mananci. Poti sa le arzi si prin sport, de exemplu: cardio, inot...

| Sami96 a răspuns:

Prietene sa ai patratele nu inseamna sa ai muschi de fapt sa ai patratele si sa fii foarte slab inseamna sa ai inceput de anorexie nu de six pack. nu e sanatos ce consumi si iti sugerez sa te ingrasi nu sa slabesti, 70% nutritie 30% exercitiu este cheia. iti trebuie 100 grame de proteina pe zi iar spre exemplu 3 oua au 20 de grame de proteina, pune mana si ingrasate si daca tii la six pack-ul tau, fa abdomene 4 serii a cate 30 bucata, si cresti pana ajungi la 2 serii a cate 200 bucata. masa de dimineata e cea mai importanta sa nu uiti. putina ciocolata si mai multe fructe si vitamina C. cuvantul acela 'grasut' care vine de la grasime este pus in intrebare pentru ca poate ai grasime de-aia abdomenul e plat. ideea e urmatoarea 1. arde grasimea 2.curata celulele 3. umple celulele cu proteina. atentie proteina sa fie din alimente nu din prafuri si alte prostii. arzi grasimea cu exercitiu si cureti celulele cu fructe si legume. bafta sper ca te-am ajutat

| CristiMC a răspuns (pentru Sami96):

laughing)))) 100g de proteine pe zi este puţin pentru crestere in masă musculară. Deci sa inţeleg ca tu ai crescut în masă musculara fără odihna, ODIHNA are si ia un rol destul de important pentru refacere. Mesele cele mai importante sunt inainte de antrenament şi dupa antrenament.Inainte de a da un sfat documenteazate!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sami96):

Serios? Muschi cu doar 100 de grame de proteina pe zi?

Apuca-te de sah...

| And_Andreas_2000 a răspuns:

Păi cum boss?, ori ești grăsut ori ai pătrățele, hotărătete.