| marian19954321 a întrebat:

Cum sa fiu un portar mai bun?

Si cum sa ies la adversar cand imi ameninta poarta in asa fel in cat sa nu imi dea gol?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| OnceaGeorgy a răspuns:

Păi,eu mă repezesc spre el, să ajung cât mai aproape de el (astfel acopăr mai mult poarta iar el are mai puțin spațiu unde sa suteze) și încerc să mă extind după șut (Menționez că am 1, 85)

Și cel mai important este sa nu-ți fie frică de minge,și înainte să suteze, uita-te la modul în care se mișcă, dacă își contractă doar putin piciorul înseamnă ca vrea sa te ocolească, așa că, fii atent la toate detaliile