| Liviu a întrebat:

Da...pai, Mi-am cumparat o pereche de role si incerc sa invat sa ma dau pe ele.Ideea e in felul urmator.De mers, pot sa merg cu ele usor usor.Problema e ca simt dureri in lateralele picioarelor, sa explic mai bine, ma doare exact in secul piciorului, exact unde e laba piciorului, in secul acela.Banuiesc ca nu stau corect pe role, adica nu stau chiar asa drept pe cat mi-ar placea mie sa cred. Ceva sfaturi sau sugestii cum as putea sa invat sa merg pe role? Doar ce le-am luat, le-am incercat azi de dimineata o ora si acum pe seara o ora.Aceeasi problema ma doare secul, cum as putea sa imi indrept 'mersul' de gaina plouata? laughing sa numai am dureri?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Picioarele nu sunt obisnuite cu rolele. Cu timpul se vor obisnui.

| Liviu explică (pentru darrio2007):

Nu stiu, mereu am impresia ca merg ca si cum as avea 2 picioare stangi.Adica eu incerc sa merg cat mai drept cu ele in sensul ca sa stau pe mijlocu rolelor.

| darrio2007 a răspuns (pentru Liviu):

Te vei obisnui daca perseverezi. Succes!