| 1Q a întrebat:

Am nevoie de o parere la sala multi mi-au zis ca lucrez prea mult adica eu lucrez totate grupele de doua ori pe saptamana si trag tare si am inteles ca asa nu o sa mi se dezvolte muschiul e adevarat sau merge si asa cum fac eu?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In sportul asta, mai des = MAI PROST.

Antrenezi muschiul mai des => creste MAI LENT, nu mai rapid.

E o greseala tipica incepatorilor.

Un muschi are nevoie de 4-5 zile sa se refaca 100 %, abia apoi il poti lucra din nou.,

| Endo05 a răspuns:

Da, este prea mult sa lucrezi toate grupele de 2 ori pe saptamana.In primul rand iti epuizezi corpul.In al doilea rand muschii cresc atunci cand le dam pauza, atunci cand ne odihnim. Daca tu lucrezi de 2 ori pe saptamana fiecare grupa gandeste cat stres pui pe muschi.Lucreaza o data pe saptamana toate grupele, sau, daca ai o grupa la care esti mai slab cum ar fi picioarele le poti lucra de 2 ori pe saptamana.Bafta!