| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un program de genul : luni genuflexiuni,miercuri abdomene si fandari, iar vineri flotari ( toate pana epuizez grupele respective) se vad rezultate in 3-4 luni avand in vedere si ca sunt slaba?

Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Slabe sanse. Cu restul' ce faci? De ce nu faci fandarile in aceeasi zi cu genuflexiunile? Conteaza alimentatia, exercitiile sunt prea putine/grupa. De exemplu tricepsul are 3 capete, din flotari "lovesti" maxim 15%. Poate faci diamant si atunci pui presiune pe triceps, dar nu e suficient. Daca deja esti slaba ce rezultate vrei sa vezi?

| anonim_4396 explică (pentru DovleacTurbat):

Sa pun masa musculara si sa arate cat de cat decent.
nu prea vreau sa merg la sala asa ca ma gandeam la bodyweight fitness.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru anonim_4396):

Alimentatia pe primul loc, cauta circuite home-work sa-ti alegi de acolo cam ce poti. Din simple flotari, genuflexiuni nu faci nimic.

| anonim_4396 explică (pentru DovleacTurbat):

Cele de la fitnessblender sunt bune?
sau daca ai putea tu sa mi dai un link ceva

| DovleacTurbat a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, poti incerca si passion4profession.