| alexionut45 a întrebat:

daca fac de luni,miercuri si vineri exercitii pentru piept(flotari mai multe feluri,fluturari cu corzile elastice) marti si joi abdomene si sambata picioare(genuflexiuni, ridicari pe varfuri si fandari) si alerg usor un km aproape in fiecare seara in 4-5 luni se vede ceva?

14 răspunsuri:
| andreyy96 a răspuns:

Asta depinde de corpul fiecaruia, daca esti mai slab ar trebui sa lucrezi intens cam un an pentru ati definii muschii, de regula dupa 5-6 luni o sa vezi o schimbare.incearca sa nu iei proteine/steroizi pentru ca o sa regreti mai tarziu

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru andreyy96):

Altu cu prostii despre proteina care le include in aceeasi grupa cu steroizii. Nu o sa faci nimic cu programul asta. Dar poti incerca, sa nu zici ca te fac sa renunti degeaba.

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreyy96):

De ce sa regreti de la proteine? Proteinele sunt si in mancare copil mic laughing

| andreyy96 a răspuns (pentru Cosmin86):

Prietene eu m-am referit la proteinele(prafurile) care se gasesc de cumparat pe internet, acele care te ajuta in definirea muschiilor...dar mai bine faci mai multe exercitii decat sa iti termini ficatul si celelalte organe

| andreyy96 a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Mai eu nu le inclus in aceas categorie, dar ambele nu sunt benefice corpului...du-te ia-ti un bidon de prafuri din astea si arata-le unui medic sa vezi ce spune...

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreyy96):

Nu te ajuta in definirea muschilor, sunt FIX mancare concentrata ( lapte, zer, albus de ou, etc. ), si te ajuta sa-ti completezi nutritia.

Pentru "definire" sunt alte produse ( arzatoare de grasimi, carnitina, etc. ).

Si sincer, folosesc de la 16 ani si acum am 26 si am ficatul perfect sanatos.

Suplimentele avizate medical si FDA sunt doar mancare concentrata, atat si nimic mai mult.

Uite ce zic medicii nutritionisti ( adica aia in DOMENIU, nu toti tampitii de medici de familie care nu au studii deloc in acest domeniu dar vorbesc ca prostii ) :

http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.html

| andreyy96 a răspuns (pentru Cosmin86):

Sincer eu asta consider ca sunt proteine http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/95-mass-forte-creatin-r.html, am un prieten care face sala si a luat si el din astea sau ceva aseamanator(tot de pe acel site) a tras cateva luni si-a definit muschii si intr-un interval de cateva saptamani nu s-a mai dus la sala, dupa 2 saptamani fara sala nu mai avea aceeasi muschi...

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreyy96):

Uita-te la produsul ala ce contine, are aproape 70 % carbohidrati. Si Redis baga aspartam in produse ( care e toxic, e interzis de FDA, de-aia eu vreau doar suplimente avizate FDA ).

Vorbim de proteine sau de carbohidrati? happy

| alexionut45 explică (pentru Cosmin86):

Cosmin zii te rog e bun programu asta care l-am facut sau nu?laughing

| andreyy96 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da probabil nu am fost atent, dar astea st numite de cei care se duc la sala "proteine" pentru ca te umfla repede, dar te dezumfla si mai repede daca nu mai tragi laughing), eu la astea m-am referit ca nu st bune de nimic. Apropo pentru ce ai luat acele proteine, tragi si la sala nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreyy96):

Da, trag si la sala. Am luat pentru ca nu pot manca 1 kg de carne in fiecare zi ca sa-mi asigur necesarul proteic.

Asa ca am 4-5 mese pe zi mancare si o masa shake proteic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexionut45):

E asa si-asa... spate nu faci? Bicepsi, umeri?

| alexionut45 explică (pentru Cosmin86):

Ba fac si bicepsi si umeri si pentru spate fac tractiuni dar pieptul si abdomenul sun principalele

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexionut45):

Eu nu as pune 1 cm la piept fara sa pun la spate, umeri, etc., ca-mi pierd simetria.

Mai bine sa pierd cm de la piept decat sa pierd simetria.