| anonim_4396 a întrebat:

Daca consum 1700 calori zilnic, cate trebuie sa ard pentru a slabi 500 grame pe saptamana?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chestiile astea difera de la organism la organism. echivalenta e undeva la 1kg = 7000calorii

Ce vrei tu nu se calculeaza chiar asa la punct si virgula. Ar trebui sa arzi cam 3500calori sa dai jos 500 grame (adica sa alergi cam 30 km pe zi )

| SiLaS a răspuns:

De unde vrei sa stiu eu,da detalii,cate kg ai, varsta, inaltime, daca faci sport, nu sunt ghicitor.

| littleblack a răspuns (pentru SiLaS):

16 ani, 176 centimetri, 64 kilograme si ma duc la sala de 4 ori pe saptamana