| AndreyAndy a întrebat:

Daca fac in fiecare zi cu niste gantere exerciti opresc cresterea inaltimii?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Cred ca raspunsurile de mai sus nu te-a lamurit deci fii atent:
Daca ridici cu bratele nu ai nimica sau daca faci abdomene cu gantera nu e nicio problema!
Cresterea inaltimii va fi afectata doar daca ridici pe spate de exemplu iti pui haltera in spatele gatului si faci genoflexiuni deci... nu ridica greutati pe spate coloana o sa fie apasata si nu o sa mai creasca din cauza presiunii la care e supusa de gantere!
Funda big grin?

7 răspunsuri:
| cobritsA a răspuns:

Salut! Nu iti vor opri cresterea inaltimii.Dar sunt doua exercitii care pot sa te impiedice si iti zic sa nu faci:
1.sa nu faci genuflexiuni cu gantera la gat
2.sa nu ridici gantera deasupra gatului
Astea iti vor incetinii cresterea, deoarece pui mare presiune la gat.
O zi buna!
1.

| accesoriisport a răspuns:

Nu se intampla nimic, te dezvolti mai bine www.accesorii-sport.ro

| alynutza99 a răspuns:

Pai cati ani ai?

| Chester1 a răspuns:

Gantere? Pai ele se folosesc la exercitii pentru brate si piept.nu vad cu ce te-ar impiedica sa nu mai cresti happy

| mokanu a răspuns:

Doar halterele opresc cresterea inaltimii si doar atunci cand tragi peste cap

| AndreyAndy explică:

15 si 175 cm

| andree2000 a răspuns (pentru AndreyAndy):

Nu cred, dar s-ar putea sa scapi de "burta" daca ai bine inteleswinkinglaughinghee hee este bine sa faci exercitii si pentru creierwinking continua ceea ce faci pentru ca te ajuta!