| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac sarituri cu coarada slabesc? si daca da cum slabesc mai bine sarind coarda sau alergand.ps:nu prea am rezistenta si sunt gras deci dacami ziceti cum si cat sa fac sa nu exagerati ca nu pot mult. FUNDA=VOT

7 răspunsuri:
| alexsok a răspuns:

Amice cel imi bine redu amncare si grasimile apoi multe fructe. legume si lichide si ca sport alearga creste masa muscualra slabesti si plus o sa vi in forma si o sa-ti creasca rezistenta

| ManKind a răspuns:

Cel mai bine slabesti alergand si facand sala. Dar daca te vei duce la sala sa nu lucrezi dupa capul tau. Incearca sa vorbesti mai intai cu un intructor si sa iti faca el un program si la care aparate sa lucrezi. Dar daca doresti sa slabesti acasa ai mare grije ce mananci si fai mult sport. Alergat putin, sarit coarda putin, genoflexiuni, abdomene si ce iti mai trece tie prin cap. happy Bafta!

| xcristix a răspuns (pentru ManKind):

Nu sunt de acord cu tine ca slabesc abdomene, genoflexiuni si sala, eu am citit pe net ca exercitiile astea doar maresc masa musculara dar nu reduc grasimea

| oOoRubyoOo a răspuns (pentru xcristix):

Vergeturi sunt deteriorarea şi ruperea fibrelor elastice (apar de obicei la femeile gravide, datorita faptului ca se extinde pielea prea rapid pentru a fi regenetara, dar am si eu destul de multe la umar pe bratul drept si vreo 2-3 la triceps la mana stanga (de cand fac sala s-a marit corpul...intr-o perioada foarte scurta, cel putin la inceput))

http://2.bp.blogspot.com/......uri_03.jpg

http://www.flux.md/sys/upload/image/31.10.2007/p2/vergeturi.jpg

Cat despre al 2-lea comentariu cu referire la abdomene, genuflexiuni si sala, depinde ce mananci, mancarea te face sa cresti. Exercitiile fizice practic te fac sa arzi mai multe calorii...calorii care le-ai bagat tot tu acolo.

| ManKind a răspuns:

Depinde ce exercitii faci. Daca faci pentru muschii normal ca nu slabesti. Dar sunt exercitii special pentru asa ceva.

| trăncănici a răspuns:

Nu alerga şi nu ţopăi,că faci vergeturi şi şorţ la burtikă! Redu' din păpikă! Mănîncă legume, fructe.Dă-i ban la shaorma şi hamburgeri! Ciorbe acre, borşuri de legume.

| xcristix a răspuns (pentru trăncănici):

Ce sunt alea vergeturi si sort