| irinuta1113 a întrebat:

Daca fac sport de 4 ori pe saptamana 30 de minute? este bine? voi avea rezultate?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine intreaba medicul de familie ca aici nu stie lumea.

| AnastasiaK a răspuns:

Ce sport faci si ce rezultate vrei? De asemenea, activitatea asta este insotita de o alimentatie corespunzatoare? Stiu ca pare greu de crezut, dar nu o cunosc pe mama omida, iar fara ajutorul ei nu am cum sa-ti dau un raspuns corect la intrebare.

| irinuta1113 explică (pentru AnastasiaK):

Am zis fac cardio si sar in coarda de 4 ori pe saptamana, si vreau sa slabesc 11 kg in 2-3 luni

| AnastasiaK a răspuns (pentru irinuta1113):

Ok, in 30 de min de cardio arzi aproximativ 200-500kcal. Depinde foarte mult de intensitatea exercitiului si de organismul tau. Ca sa ai rezultatele pe care le vrei ai nevoie de un deficit caloric de 900kcal zilnic. Cu alte cuvinte, nu, doar cu exercitiile astea nu vei avea rezultatele dorite. Vei slabi, dar mai putin. Bine, eu am plecat de la premisa ca numarul de calorii pe care il consumi tu este cel pe care organismul tau il arde cand nu faci sport.

| AnastasiaK a răspuns:

Ala nu-i sport, boss. Plus, mie imi pare cam minora judecand dupa poza laughing

| de_Căpre_Muhamad_1982 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Eu am 17 ani. contul de TPU e facut cu facebookul care e plin de informatii false. muhamad molestatorul de capre is acolo

| Viitorulapropiat a răspuns:

E ok, depinde ce rezultate vrei sa ai. In doar 30 de minute, te poti doar încălzi. Între antrenamente trebuie sa existe o zi de pauza, in cazul in care le faci mai mult de 30 de minute. Vrei sa cresti in masă musculara? Sau dc faci sport? Ce rezultate vrei sa ai? Fii atent la alimentație si la odihna.

| Volsvagan70 a răspuns:

Mi se pare destul de bine, dar acum conteaza si tipul de exercitii si intensitatea lor.

| irinuta1113 explică (pentru Volsvagan70):

Fac cardio si sar in coarda este bine?

| Alex_Constantin_1993 a răspuns:

Lucreaza fiecare zii diferit si cu greutati, ca e o sticla de apa, ca e ceva greu asa vei avea cat de cat rezultate

| irinuta1113 explică (pentru Alex_Constantin_1993):

Dar daca fac de 4 ori pe saptamana 30 de minute, nu vor fi rezultate?

| Alex_Constantin_1993 a răspuns (pentru irinuta1113):

Depinde de exercitii, depinde de intensitatea exercitiului