| bbbbbogdan121 a întrebat:

Daca iau proteine ca supliment nutritiv de la 14 ani ce hormoni pot sa dereglez? De crestere sau care?

Răspuns Câştigător
| Erick1 a răspuns:

Nu dereglezi niciun hormon, iti dereglezi metabolismul. Esti inca in crestere, deci corpul tau oricum are nevoie de multe proteine pe care le produce prin metabolism, nu ai nevoie de acel supliment acum. Incearca pe la vreo 16 ani macar, nu la 14

| Cosmin86 a răspuns (pentru Erick1):

Serios? Corpul produce proteine prin metabolism?

De unde scoti asemenea perle?

| Erick1 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce ti se pare ca este anabolismul proteic? Sinteza de proteine de care are nevoie organismul happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Erick1):

Este vorba de proteinele pe care le obtine corpul din mancare. NU produce el singur proteine, cum te-ai exprimat tu.

| Erick1 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai evident ca din mancare, dar suplimentele proteice nu fac parta din alimentatia obisnuita a unei persoane, ma refeream ca e suficient ceea ce mananca el, nu are nevoie de acel supliment